Forum Tymczasowe forum o e-paleniu Strona Główna Tymczasowe forum o e-paleniu
forum dyskusyjne o e-papierosach

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

alergia na e-palenie ?????
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Tymczasowe forum o e-paleniu Strona Główna -> zdrowe palenie?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtunia

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 00:41    Temat postu: alergia na e-palenie ????? Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od jakiegoś tygodnia palę e-papierosy, dziś zauważyłem zaczerwienienia na rękach. Lekarz powiedział że to alergia na coś. Czy może to być alergia na e-papierosa ?????????

Palę już wiele lat po 2 paczki dziennie, nigdy nie miałem problemów ze skórą, czy możliwe by to by był wynik e-palenia ???????????

Może ktoś już się z czymś podobnym spotkał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 00:41    Temat postu:

Powrót do góry
lesmie
expert
expert

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 00:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spotkałem jeszcze się z tym rodzajem alergii na e liquid, na UK forum również, ale nigdy nic nie wiadomo, musisz to jakoś wyczaić czy to na któryś ze składników e liquidu, czy może to tylko taki przypadek i przyczyna jest inna ?
Maniek

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy alergolodzy mają możliwość sprawdzenia tego - musiał byś sie spytać ale jeżeli by mogli, to poproś o sprawdzenie, czy pojawiają sie u ciebie reakcje alergiczne na glikol propylenowy (główny składnik płynów) i gliceryne. Poza nimi to z grubsza masz w płynach już tylko nikotyne i dodatki smakowe, które raczej nie powinny uczulać.
administrator

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sie u ciebie wyglada te zaczerwienienie na skorze rak, bo dostalem to samo ale nie w momencie zaczecia e-palenia tylko pozniej i do dzis nie wiem od czego to mam.
Powrót do góry
soop

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, boję się że może to dotyczyć również mnie. Po kilku dniach od rozpoczęcia e-palenia (liquid Farsee - regular high) na twarzy w okolicach skroni, symetrycznie z dwóch stron pojawiło się małe zaczerwienienie. 2 dni później było to już trochę poważniejsze, miało fakturę "kaszki" no i zaczynałem wyglądać mało sympatycznie. W międzyczasie padł atomizer - zanim pojawił się nowy miałem dwudniową przerwę w e-paleniu - uczulenie zniknęło. Od wczoraj jaram znowu i chyba po raz kolejny, kruca bomba, coś tam się zaczyna czerwienić. Spróbuję zakupić liquid innej firmy, może to coś da, bo na ten na 99% jestem uczulony. Jeżeli to na PG to będzie dla mnie niemały dramat...
Powrót do góry
komedyjka

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soop napisał:
Niestety, boję się że może to dotyczyć również mnie. Po kilku dniach od rozpoczęcia e-palenia (liquid Farsee - regular high) na twarzy w okolicach skroni, symetrycznie z dwóch stron pojawiło się małe zaczerwienienie. 2 dni później było to już trochę poważniejsze, miało fakturę "kaszki" no i zaczynałem wyglądać mało sympatycznie. W międzyczasie padł atomizer - zanim pojawił się nowy miałem dwudniową przerwę w e-paleniu - uczulenie zniknęło. Od wczoraj jaram znowu i chyba po raz kolejny, kruca bomba, coś tam się zaczyna czerwienić. Spróbuję zakupić liquid innej firmy, może to coś da, bo na ten na 99% jestem uczulony. Jeżeli to na PG to będzie dla mnie niemały dramat...

Niestety brytyjskie forum znowu padlo i nie wiadomo kiedy je podniosą, ale pamiętam, że kiedyś widziałam tam wpisy, że po przejściu na e-papierosy ludzie mieli duży wysyp trądziku, ktory po kilku dniach mijał. Jest to związane z odstawieniem analogów - m.in. zmienia się PH skóry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Brzechu
expert
expert

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak odroznic glod nikotynowy od przenikotynowania sie, od kilku dni jakos mnie dziwnie trzesie...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lesmie
expert
expert

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przegnę to czuję to przesycenie i zaczyna mnie boleć głowa, poza tym nic złego się nie dzieje. Przy tytoniowych czułem że płuca mi już wysiadają i czułem że jak nie zapanuję nad tym to być może mój koniec już bliski, ale nie mogłem zapanować i gdyby nie e papierosy to nie wiem co dzisiaj by było.
bionek1

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lesmie napisał:
Jak przegnę to czuję to przesycenie i zaczyna mnie boleć głowa, poza tym nic złego się nie dzieje. Przy tytoniowych czułem że płuca mi już wysiadają i czułem że jak nie zapanuję nad tym to być może mój koniec już bliski, ale nie mogłem zapanować i gdyby nie e papierosy to nie wiem co dzisiaj by było.

Miałem identyczne odczucia przy paleniu analogów (2 paki dziennie). U mnie z kolei po przegięciu, pikawa bije jak oszalała, głowa jeszcze nigdy nie bolała. Teraz po 3 miesiącach e-palenia, budzę się rano z czystymi płucami i BEZ KASZLU!
wojan

PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 18:22    Temat postu: Uczulenie Odpowiedz z cytatem

Ja chyba wiem co to jest. Jak rzucałem fajki bez wspomagaczy nikotynowych to o mało nie skończyłem w szpitalu - na 3 dzień wysypka na całym ciele, 40 stopni gorączki. U dermatologa dostałem zastrzyki odczulające zacząłem palić i było ok. Lekarka oczywiście nie mogła powiedzieć że to od fajek i wmawiała mi że coś zjadłem (egzotyczny owoc). Teraz z efajkiem mam podobne objawy tylko w lekkim stopniu i bez gorączki - troszkę swędzące zaczzerwienienia na twarzy. Wygląda na to że w analogach oprócz nikotyny coś jeszcze jest co uzależnia fizycznie bo nikotynę mam dostarczoną do organizmu. I to o czym piszecie nie jest (chyba) od efajka tylko od tego że nie palicie analogów.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gentillo
expert
expert

PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym nie był tego taki pewien. Pale e fajkę od listopada i przez cały czas mam na twarzy czerwoną wysypkę. Czasami mniejszą, czasami większą, czasami nie mam jej w ogóle. Do tej pory rzucałem już analogi kilka razy i nigdy czegoś takiego nie miałem. Jak dla mnie jest to ewidentnie wynik e palenia niestety.
Coś mi się wydaje, ze do idealnego e-fajka jeszcze dość daleka droga:(
Powrót do góry
agnieszka

PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam gdzieniegdzie małe krostki, których wcześniej nie miałam i też mi się zdaje, że to wpływ e-palenia. Może to uczulenie na substancje zapachowe, które zostały użyte w płynach? Albo na samo pg?
Powrót do góry
witek_w

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłem takie coś na:
http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Propylene Glycol
Glikol propylenowy, PG
Xylene Glycol

Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik.

Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.

Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.

W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

palę od 6 dni DSE901.

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witek_w napisał:
. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek.

2 tygodnie temu podczas czyszczenia atomizera, chcialem nim troche potrzasnac aby woda z alkoholem i resztkami liquida z niego wyleciala. Pech chcial ze jedna kropelka poleciala mi do oka. W ciagu ulamka sekundy tak oko zaczelo piec (bolu nie da sie opisac). Dzieki Bogu do lazienki mialem blisko i od razu przemylem oko duza iloscia wody. Po godzinie juz bylo ok. Stracha mialem niezlego.
Powrót do góry
agnieszka

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 07:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja doszłam do tego, na co jestem uczulona i skąd te krostki. Chodzi o substancje zapachowe dodawane do liquidow.
Nie szkodzi mi MLB (janty, farsee) i ten plyn, który jest w fabrycznych kartridzach evo. Pozostałe które mam, wywołują uczulenie, a niestety, jest tego troche. Wyrzucić, sprzedać, oddać?
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Lut 17, 2009 07:34    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Tymczasowe forum o e-paleniu Strona Główna -> zdrowe palenie? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do: