Forum Tymczasowe forum o e-paleniu Strona Główna Tymczasowe forum o e-paleniu
forum dyskusyjne o e-papierosach

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przykładowy przepis na e liquid własnej roboty.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Tymczasowe forum o e-paleniu Strona Główna -> e-liquidy i wkłady
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lesmie
expert
expert

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 23:12    Temat postu: Przykładowy przepis na e liquid własnej roboty. Odpowiedz z cytatem

Ze względu na dużą ilość powtarzających się zapytań allegrowiczów na priv jak sporządzić samodzielnie e liquid, podaję przykładowy przepis i umieszczam go na prośbę allegrowiczów w widocznym miejscu.

Bardzo łatwo każdy z nas może sporządzić sobie sam dowolną ilość niewiarygodnie tanio e liquid dobrej jakości i w dużym wyborze smaków i mocy. Wystarczy zamówić dowolną ilość z http://www.chemik.aip.pl/ roztworu PG z nikotyną, najlepiej o mocy 24mg nikotyny (czyli roztwór 2.4% nikotyny i 97.6% PG) i zamówić też tam osobno czysty PG w celu rozcieńczania powyższego roztworu do dowolnej (ulubionej) mocy. Zamówić dowolne smaki aromatów na bazie PG z "allegro" które można dodawać już bezpośrednio do roztworu, następnie kupić w dowolnej aptece glicerynę farmaceutyczną (86%) która jest najczystsza chemicznie i mikrobiologicznie i już mamy dobrej jakości wszystkie potrzebne składniki.

Przykładowy skład e liqiudu własnej roboty:

PG - ok. 85%
Nikotyna - wedle własnego gustu od 0% do 2.4% (w zależności jak się mocno zakupiony 2.4 procentowy roztwór PG z nikotyną rozcieńczy samym PG).
Gliceryna apteczna - ok. 10% (dla lepszego dymienia i może być jej więcej, mniej lub wcale)
Dowolny smak aromatu na bazie PG z "allegro" - 5, 10, lub 15 (na 10 ml roztworu) kropli w zależności od rodzaju aromatu i własnego gustu (trzeba to sobie dobrać eksperymentalnie)

Koszt tak sporządzonego e liquidu przy zakupie 200 ml. roztworu PG z nikotyną nie powinien przekroczyć 1.50 zł. przeliczając na 10ml. e liquidu.

Aromaty na bazie PG można kupić tu:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12387038

lub tu:

http://www.allegro.pl/item554684597_zaprawy_gatunkowe_esencje_samkowe_do_alkoholu_g.html

Wysokiej czystości PG można też w małych ilościach kupić tu:

http://mazidla.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=42&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=27

Chwilowo brak jest nikotyny w www.chemik.aip.pl ma pojawić się na początku marca.

Ostatnio zmieniony przez lesmie dnia Wto Lut 17, 2009 00:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 23:12    Temat postu:

Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 00:34    Temat postu: Re: Przykładowy przepis na e liquid własnej roboty. Odpowiedz z cytatem

lesmie napisał:
.....

..... z http://www.chemik.aip.pl/ roztworu PG z nikotyną, najlepiej o mocy 24mg nikotyny (czyli roztwór 2.4% nikotyny i 87.6% PG)...

Popraw Smile

Lesmie, napisz jeszcze ktore zaprawki stosowales i z jakim efektem. Czy faktycznie kupujac np wisnie czuc wisienke,itp. Jak to ma sie w porownaniu z kupnymi e-liquidami? Napewno masz jakies porownanie mimo ze od dluzszego czasu palicz samorobki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesmie
expert
expert

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już poprawiłem, widać byłem zmęczony. "Fabryczne" są bardziej aromatyczne ale o mniej intensywnym smaku, tutaj możesz sam sobie regulować intensywność smaku. Wiśniowy jest niezły, czuć że jest wiśniowy, ale robi się lekko gorzkie jak za dużo tego aromatu dodać. Nie wszystkie te dostępne aromaty próbowałem. Trzeba samemu wypróbować, taki subiektywny opis smaków może być mylący, gusta są naprawdę różne, wadą jest też brak smaków tytoniowych jak marlboro, camel, czy turecki tytoń.
judge

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje przypiąć topic i dyskusje przenieść do innego topicu a tutaj tylko przepisy podawać Smile

hm?Smile

---
dodane później:
lesmie a mógłbyś dodać przepis na luquid
bez nikotyny typu ide do apteki wracam i mieszam składniki ?Smile

z góry dzięki Razz
expert
expert

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziecinnie proste, po prostu zamiast roztworu PG z nikotyną, kupujesz sam PG np. z tąd:

http://mazidla.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=42&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=27

A reszta jak wyżej w pierwszym poscie.

W aptece nie ma PG, a na samej glicerynie zapcha Ci się szybko atomizer, chyba że masz ochotę często go myć, a z aromatów w aptece kupisz tylko krople miętowe na spirytusie, nadają się, ale zbyt dobre nie będzie, choć to też może być kwestią gustu.
judge

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki lesmie Smile

ps. byłem w aptece i skierowali mnie do chemicznego... ;]
(pytalem o PG i Gliceryne...)
expert
expert

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gliceryna jest w każdej aptece.
gentillo
expert
expert

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korci mnie, żeby się w to pobawić. Tylko, że preferuję smaki tytoniowe. Czym bardziej analogowe tym lepiej. Dlatego jak na razie to jeszcze nie jest metoda dla mnie. Może w końcu z tym też uda się komuś poradzić. Wtedy sam zostanę producentem mojego e-liquidu Very Happy
Coś mi się wydaje, ze do idealnego e-fajka jeszcze dość daleka droga:(
Powrót do góry
lesmie
expert
expert

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aromat śliwowicy jest wg opinii wielu zbliżony do smaku tytoniowego, spróbuj zrobić.
gentillo
expert
expert

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak to poczekam aż w chemiku będą mieć nikotynę i zaczynam próby Very Happy
Coś mi się wydaje, ze do idealnego e-fajka jeszcze dość daleka droga:(
Powrót do góry
Quzziy

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 02:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba tez spróbuję Smile

a mogl bys to jasniej napisac np. ile ml PG z nikotyna ile czystego PG ile Aromaty i ile Gliceryny zeby uzyskac np. 50ml liquidu

DSE 901 czarny od 16.02.09
# 26.02.09 Padl Atomizer , 02.03.09 Nowy
Powrót do góry
Adin_GD

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli zamawiam z http://www.chemik.aip.pl/ roztwór: 87.4% 1,2-glikol propylenowy C3H8O2 i 2.4% nikotyna C10H14N2 + butla Gliceryna
C3H6O3. PG i nikotyna jest tylko czysta, gliczeryna jest cz.d.a.

dobre składniki czy mieszam trucizne??

wiem że pewnie gdzieś jest na forum info gdzie mogę kupić wszystko w czystości cz.d.a ale już chyba za duże jest te forum Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lesmie
expert
expert

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glicerynę o wysokiej czystości chemicznej i mikrobiologicznej możesz kupić w aptece, a czy pozostałe składniki z chemika w klasie czystości cz. są o wystarczającej czystości na e liquid to trudno powiedzieć, ja robię z nich e liquid i palę, a i tak nie wiem w jakiej klasie czystości są składniki w "fabrycznych" e liquidach.
chemik_us

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy artykuł sam mam zamiar zrobic wlasny Liquid jesli bedzie dobry to chetnie sie podziele gotowym wyrobem po kosztach
Powrót do góry
lesmie
expert
expert

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy powinien nauczyć się robić e liquid samodzielnie i zrobić go sobie w tym celu choć raz i zrobić sobie zapas czystej nikotyny, potem może wrócić jeśli chce do "fabrycznych" płynów. Po to żeby na wypadek nadejścia "trudnych czasów" jak np. bardzo wysoka akcyza czy zakaz sprzedaży itp. mieć wyjście z sytuacji i nie wracać do tytoniowych i żałować że się tego nie nauczyło i nie zrobiło zapasu taniej nikotyny jak jeszcze była taka możliwość.
Reklama

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 21:11    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Tymczasowe forum o e-paleniu Strona Główna -> e-liquidy i wkłady Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: